Biz Kimiz

PTT Para Lojistik ve Özel Güvenlik Hizmetleri A.Ş., 1840 yılından bu yana  yaygın hizmet ağı ile  yurt sathında hizmet veren PTT A.Ş.’nin  % 100 iştiraki ile % 100 yerli ve milli olarak 2018 yılında kurulmuştur.

Aynı yıl Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası ile “Konsinye Madeni Para Depoları Kuruluş ve Çalışma Esaslarına İlişkin Protokol” imzalanmış, TCMB adına madeni para tahsil/tediye, işleme, saklama ve dağıtım işlemleri yapılmaya başlanmıştır.

Şirketimiz kamu ve özel sektör için fiziki güvenlik hizmetleri vermekte; her türlü nakit, kıymetli evrak, değerli maden ve benzeri kıymetlerin güvenilir şekilde taşınması, işlenmesi, saklanması ve ATM işlemleri konusunda, bankacılık,  kuyumculuk ve nakit sirkülasyonu yoğun firmalara  maliyetlerini düşürücü, profesyonel çözümler sunmaktadır.

PTT Para Lojistik ve Özel Güvenlik Hizmetleri A.Ş., TCMB çözüm ortaklığı ve PTT A.Ş. güvencesi ile ülke genelinde ulaşamayacağı nokta kalmayacak şekilde organizasyon ağını oluşturmaktadır.

2236 personeli ile faaliyet göstermekte olan PTT PAL A.Ş., büyüme sürecine paralel olarak personel sayısını da hızla arttırmaktadır.